- Registracija
- Smart-ID atnaujinimas
- Biometrinis identifikavimas
- „Smart-ID“ programėlės naudojimas
- Bendroji informacija
- “Smart-ID” vartotojams iki 18 metų amžiaus
- Reikalavimai tapatybės kortelės registracijai
- PIN kodai
- Perspėjimai ir apribojimai
- Smart-ID programėlės pranešimai
- Paskyros uždarymas
- Sauga
1. Nesidalinkite savo PIN kodais su kitais!
Nesidalinkite PIN1 ir PIN2 kodais su kitais, net ir šeimos nariais ar draugais. Jei PIN kodus žinosite tik jūs, niekas negalės pasinaudoti jūsų „Smart-ID“ paskyra, kad prisijungtų prie paslaugų, patvirtintų operacijas ar gautų jūsų duomenis. Dėl to pačios priežasties niekada nerašykite PIN kodų. Registruodami paskyrą, pasirinkite tokius PIN kodus, kuriuos galėtumėte lengvai įsiminti, o kiti jų negalėtų atspėti. Nenaudokite gimimo datų ar tokių kodų, kaip 0000 ar 1234. Skaityti daugiau apie tai, kaip pasirinkti saugiausius „Smart-ID“ PIN kodus.
2. Reaguokite tik tada, jei veiksmą inicijavote jūs pats!
Jei operaciją inicijavote ne jūs, niekada neįveskite PIN kodų! Ekrane pamatę atsitiktinę tapatybės nustatymo užklausą, ignoruokite ją. Jei tai nutiktų dar kartą, prašome susisiekti su mūsų klientų aptarnavimo skyriumi ir mes paaiškinsime, ką reikėtų daryti tokiu atveju.
3. Ekrano užrakto naudojimas išmaniajame telefone
Visi išmanieji telefonai turi ekrano užrakto funkciją. Naudokite šią funkciją, net jei tai keltų nedidelių nepatogumų. Dažniausiai naudojama ekrano užrakto parinktis yra skaitinis slaptasis kodas, o naujesniuose telefonuose taip pat siūlomi šabloniniai ar pirštų atspaudų užraktai. Slaptasis kodas ir pirštų atspaudų užraktai yra saugiausi. Nenaudokite tokių slaptųjų kodų, kaip 0000, 1111, 1234, 2580, arba savo (ar šeimos narių) gimimo datų.
4. Programinę įrangą siųskitės tik iš patikimų šaltinių
Nesisiųskite neteisėtos / neleistinos programinės įrangos ir nenaudokite nuorodų, kurios žada suteikti nemokamą prieigą prie kitų brangių įskiepių. „Google Play“ ir „AppStore“ yra patikimiausios programinės įrangos naujinių ir naujų programėlių, kurių dauguma yra nemokamos arba kainuoja labai mažai, atsisiuntimo programos. Teisėta programinė įranga padeda apsisaugoti nuo klonavimo ir tapatybės vagysčių.
5. Nuolat atnaujinkite savo programėles
Nuolat atnaujinkite savo programinę įrangą: reguliarus operacinės sistemos ir programėlių naujinimas užtikrina nuolatinę patikimą apsaugą nuo pavojų. Geriausias būdas užtikrinti, kad programinė įranga būtų visada atnaujinta, yra leisti jai atsinaujinti automatiškai!
6. Nenaudokite įrenginių, į kuriuos buvo įsilaužta, ar kurie buvo susieti, atblokuoti ar neteisėtai „nulaužti“!
Išmaniuosius įrenginius įsigykite tik iš įgaliotųjų pardavėjų ar patikimų asmenų, kurie gali įrodyti, jog jie yra tikrieji įrenginio savininkai. Į pavogtus, susietus ir pan. įrenginius galima lengvai įsilaužti, nes jie dažniausiai yra nesaugūs ir gali kelti problemų naudojant programėles.
7. Ne visada dalijimasis įrenginiu yra saugus
Vienintelis būdas užtikrinti, kad niekas nieko nepridės ir nepadarys nieko nepageidaujamo jūsų išmaniajam įrenginiui, yra nesuteikti prieigos jokiems asmenims prie jūsų išmaniojo įrenginio. Jei reikia dalytis įrenginiu, įsitikinkite, kad kiekvienas naudotojas turi savo paskyrą. Nenustatykite automatinio prisijungimo įrenginiuose, kuriais naudojasi keli asmenys, ir su niekuo nesidalykite savo slaptuoju kodu!