1. Neatklājiet savus PIN kodus citiem!
Neatklājiet savus PIN1 un PIN2 kodus citiem, pat ne saviem ģimenes locekļiem vai draugiem. Kamēr vien tikai jūs zināsiet savus PIN kodus, neviens cits nevarēs izmantot jūsu Smart-ID kontu, lai pieslēgtos e-pakalpojumiem, apstiprinātu transakcijas vai piekļūtu jūsu datiem. Šī paša iemesla dēļ, jums nekādā gadījumā nevajadzētu savus PIN kodus kaut kur pierakstīt. Reģistrējot savu kontu, izvēlieties PIN kodus, kurus jums būs viegli atcerēties, taču grūti uzminēt citiem cilvēkiem. Neizmantojiet savu dzimšanas dienu vai tādus PIN kodus, kā 0000 vai 1234. Uzziniet vairāk par to, kā izvēlēties labākos PIN kodus Smart-ID kontam.
2. Ievadiet PIN kodus tikai gadījumā, ja jūs uzsākāt e-pakalpojuma lietošanu!
Nekādā gadījumā neievadiet savus PIN kodus, ja jūs konkrētajā brīdī neveicat nekādas transakcijas! Ja jūsu viedierīcē parādās nezināms autorizācijas pieprasījums, vienkārši ignorējiet to. Ja tas atkārtojas, sazinieties ar mūsu klientu servisu un mēs jums sniegsim padomus, kā rīkoties tālāk.
3. Izmantojiet viedtālruņa ekrāna bloķēšanu
Visos viedtālruņos ir pieejama ekrāna bloķēšanas funkcija. Lai arī reizēm tā varētu šķist nedaudz kaitinoša, nepakļaujieties kārdinājumam to atslēgt. Populārākas ekrāna bloķēšanas iespējas ir ciparu piekļuves kods vai arī, jaunākiem tālruņu modeļiem, figūras zīmēšana vai pirksta nospiedums. Piekļuves ar ciparu kodu vai pirkstu nospiedumu ir visdrošākās. Centieties neizmantot tādus viegli uzminamus piekļuves kodus, kā 0000, 1111, 1234, 2580 un savus (vai savu ģimenes locekļu) dzimšanas datus.
4. Lejupielādējiet programmatūru tikai no uzticamām vietnēm
Nelejupielādējiet neautorizētu vai nelegālu programmatūru un neizmantojiet saites, kas sola jums piešķirt bezmaksas piekļuvi maksas programmatūrai. Google Play un AppStore veikali ir vislabākie resursi, kur meklēt programmatūras atjauninājumus un jaunas lietotnes, turklāt liela daļa no tām jebkurā gadījumā ir pieejamas bezmaksas vai par nelielu samaksu. Likumīgas programmatūras lietošana palīdz arī pasargāt jūs no ierīces klonēšanas un identitātes zādzības.
5. Savlaicīgi atjauniniet savas lietotnes
Izmantojiet jaunākās programmatūras versijas: pastāvīga operētājsistēmas un lietotņu atjaunošana palīdz nodrošināt vislabāko aizsardzību pret drošības riskiem. Labākais veids, kā nodrošināt jaunākās programmatūras versijas izmantošanu, ir atļaut automātisko atjauninājumu veikšanu!
6. Neizmantojiet modificētas (rooted vai jailbroken), atbloķētas vai “uzlauztas” ierīces!
Iegādājieties savas viedierīces no autorizētiem pārdevējiem vai cilvēkiem, kuriem uzticaties, un kuri var pierādīt, ka ir ierīces patiesie īpašnieki. Zagtas, modificētas un citas nelegālā veidā iegūtas ierīces tiek pakļautas lielākam uzlaušanas riskam, ir nedrošas un var radīt problēmas lietotņu darbībā.
7. Dalīties ne vienmēr ir labi
Vienīgais veids, kā pasargāt sevi no tā, ka kāds cits izmanto jūsu viedierīci vai veic darbības pretēji jūsu vēlmēm, ir izvairīties no savu piekļuves datu izpaušanas citiem. Gadījumā, ja ierīces kopīga izmantošana ir vienīgais variants, pārliecinieties, ka katram ierīces lietotājam ir izveidots savs konts. Centieties neizmantot automātiskās pieslēgšanās iespējas ierīcēs, kuras izmanto vairāki lietotāji, un neizpaudiet savu ekrāna bloķēšanas kodu citiem!