Käesolev juhis on kõigile neile, kes soovivad registreerida uut Smart-ID kontot või uuendada olemasolevat kontot, kasutades isikustamiseks biomeetrilist isikutuvastust. Loe lähemalt, mis on biomeetriline isikutuvastus ning alusta kasutusjuhiste järgmist siit: etapp 1: vormi täitmine.
Kui vormiväljad täidetud, palutakse sul valida dokumenditüüp.
Eestis on sul võimalik valida ainult pass, Lätis ja Leedus saab kasutada passi, ID-kaarti ja elamisloakaarti.
Nüüd oledki jõudnud punkti, kus tavaline registreerumine muutub „biomeetriliseks“.
Enne passi skaneerimist veendu, et oled sulgenud kõik teised rakendused oma telefonis (et need ei hakkaks NFC-skännerit segama).
Eestis saad täna kasutada ainult passi. Esmalt kuvatakse sulle tekstilist juhist, järgmises sammus näed aga ka animeeritud selgitust passi MRZ-koodi pildistamiseks. Ära kiirusta: säti oma dokument pildistamiseks valmis ja vajuta alles siis „Jätka“ nupul. Smart-ID äpp avab sinu telefonikaamera automaatselt!
Juhul, kui sa valisid esimeses etapis konto autentimiseks aktiivse Smart-ID konto, küsitakse sinult edasi liikumiseks PIN1-koodi. Neilt, kes valisid autentimiseks „muud autentimisviisid“, seda ei küsita.
Järgi ekraanil olevaid juhiseid ja kõik sujub! Kui passi MRZ-kood on edukalt pildistatud, viib Smart-ID äpp sind automaatselt järgmise sammu juurde: dokumendi kiibi skaneerimine.
Leia NFC-lugejaga dokumendi kiip.
See käib üsna sarnaselt passi pildistamisega: kõigepealt näed tekstilisi juhiseid, seejärel animeeritud selgitust. Enamasti suudab telefoni NFC-lugeja dokumendi kiipi skaneerida sõltumata sellest, kas dokument on avatud või mitte või kas see on õiget- või valepidi ees. Kui sinu telefoni NFC-lugejal tekib probleeme, vaheta telefoni asendit (aseta see tervenisti dokumendile või ava passi isikuandmetega lehekülg ja proovi kaane sisekülge skaneerida). Tegutse rahulikult ja anna telefonile aega kiibi tuvastamiseks!
Skaneerimise edenemisest annab sulle märku staatusriba äpi ekraanil.
Kas NFC-skaneering ebaõnnestub? Palun kontrolli, et kõik teised rakendused (ja nende taustategevused) oleks sinu telefonis suletud!
Kas NFC-skaneering õnnestus? Sulle saadetakse 6-kohaline kood.
Kui dokumendi kiibi lugemine oli edukas, saadetakse sulle jätkamiseks 6-kohaline numbrikood:
- Neil, kes valisid autentimisviisiks olemasoleva Smart-ID konto, paluti passi pildistamise järel ja enne kiibi skaneerimist sisestada PIN1-kood – ja praegune ehk koodi sisestamise samm jääb vahele.
- Neil, kes valisid autentimisviisiks „muu autentimisviisi“, on võimalik valida varasemalt loodud kontoga seotud kontaktandmete hulgast, kuhu kood saadetakse.
- Kas reisid välismaal või sul on tõrkeid OTP koodiga SMSi saamisega? Kasuta autentimiseks pigem e-posti. Täpsem info OTP koodide kohta.
- NB! Kinnituskoodiga OTP-teavitus saadetakse ainult nendele telefoninumbritele, mis olid sisestatud koos riigikoodiga (+372, +372, +370 jne). Juhul, kui sinu telefoninumber on sisestatud ilma riigikoodita, ei jõua kinnituskood sinuni, samuti ei saa sa ühtegi sellekohast veateadet.
Kahjuks ei ole sul enam võimalik oma telefoninumbrit korrigeerida. Ainus lahendus on, et kasutad mõnda teist registreerumisviisi ja sisestad telefoninumbri korrektselt, koos riigikoodiga. See annab sulle võimaluse edaspidi kontosid luua ka biomeetrilise isikutuvastuse abil.
Kinnita autentimine, sisestades sulle saadetud 6-numbrilise koodi. Nüüd ongi dokumendiandmete lugemisega kõik korras!
Järgmises etapis tuleb sul selfie teha ehk ennast pildistada. Etapp 3: konto sidumine sinuga.